Časté dotazy

Chcete se nás zeptat? Rádi odpovíme… Sestavili jsme přehled těch nejčastějších dotazů. Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zavolejte nám nebo napište e-mail, my vám na vše rádi odpovíme.

Mgr. Alena Joštová tel.: 776 717 515, e-mail: alena.josef@seznam.cz


Máme mnoho nabídek. Jak můžeme vědět, že se jedná o kvalitní představení?

Na tuhle otázku je těžké odpovědět. Jedno přísloví říká: „Jen nadutý pták si chválí své peří“. Pokud nemáte s námi osobní zkušenost, jediná cesta, jak to zjistit, je vyzkoušet to.

Liška Bystrouška, Romeo a Julie, Maryša… Žádný z příběhů neskončí dobře. Je to vůbec vhodné pro žáky ZŠ?

Náměty na představení a způsob provedení konzultujeme s učiteli českého jazyka a dějepisu.  Tyto příběhy jsou zpracované přímo pro žáky ZŠ. Příhody lišky Bystroušky vznikly podle Těsnohlídka, kde je konec, na rozdíl od opery Leoše Janáčka, vesele optimistický.

Představení budeme platit z grantu. Vy si účtujete vstupné za žáka. Můžete nám nabídnot pevnou cenu?

Ano, pevnou cenu lze stanovit dle dohody.

Nejsme ještě rozhodnuti a zajímá nás názor kolegů na představení. Můžete nám poslat seznam škol, kde jste účinkovali?

Reference od učitelů může být ta nejlepší reklama. Velice rádi Vám seznam naposledy navštívených škol pošleme.

Nabídli jste nám Lišku Bystroušku, ale naše divadlo letos uvádí stejnojmennou operu. Proč bychom se měli rozhodnout právě pro Vás?

Dramaturgii cizích divadel nesledujeme. Občas se prostě stane, že různá divadla v jednom roce nabízejí stejnou divadelní hru. Rozdíl ale bude určitě v dramatizaci. Je pouze na Vás, jakému zpracování dáte přednost.

Můžete odehrát čtyři představení za jeden den?

Z hlediska náročnosti a zachování kvality hrajeme dvě představení denně. Bez přejíždění na jiné místo max. tři představení.

V naší škole proběhl výchovný pořad, kde byla ukázka z dramatu Maryša. Myslíte si, že to pro naše žáky bude ještě zajímavé sledovat celé představení?

Vůbec to nevadí, spíše to je naopak. Když mistři Kaiser a Lábus nacvičili scénku z tohoto díla, kterou odvysílala televize, stala se tato hra velice populární. Ukázka z této hry zvedla zájem o toto divadelní představení. Maryša se začala se vracet do programu divadel a některé „hlášky“ opět zlidověly.